Kuljettajat

Harrasterallisprintin Mestaruussarja 2020

Sarjaan ilmoittautuneet kuljettajat lisätään sitä mukaa kun ilmoittautuminen on vahvistettu

Osallistujaluettelo 2020

Harrasterallisprintin Mestaruussarjan kauden 2020 kuljettajat.

 

Luokka 1 R5, S2000, FIN-R, N 4WD

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 1 Petri Ylinen Seinäjoki Subaru Impreza Petri Ylinen
2 1
Toni Kuortti
Ikaalinen
Mitsu e7

Toni Kuortti

Luokka 2 SS 4WD, Supercar, WRC 4WD

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 2
Jari Lamminsivu
Hämeenkyrö
Skoda Fabia
Jari Lamminsivu
2 2
Samuli Pokela
Vimpeli
Mitsubishi Lancer Evo 4
Samuli Pokela
3 2
Juha Lusa
Ilmajoki
Mitsubishi Lancer evo VI
Juha Lusa
4 2
Kai Hyttinen
Suomussalmi
Mitsubishi Evo 6
Kai Hyttinen
5 2
Tuukka Hallia
Kellokoski
Mitsubishi Lancer Evo 6
Tuukka Hallia

Luokka 3 V1600, R1 alle 1600

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 3 Mikael Laakso Nousiainen Renault Megane Coupé 16v Mikael Laakso
2 3
Markku Iltanen
Eura
Ford Puma 1600
MenoMix Oy
3 3
Henri Kaasinen
Mänttä
Citroen C2 VTS 1,6
Juha Kaasinen
4 3
Jan Andersin
Porvoo
Bmw Compact
Jan Andersin
5 3
Jesse Eteläniemi
Virrat
Renault Clio 1.6 16V
Eteläniemi Motorsport

Luokka 4 Alle 1400cc sallittu moottoripyörän moottorit

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 4 Joonas Kalliomäki Parkano Toyota Starlet Joonas Kalliomäki
2 4 Mika Ala-Villilä Nokia Renault Clio Sport AuvoTech Oy
3 4 Janne Harju Kauhajoki Suzuki JO-Rakenne Oy

Luokka 5 Alle 1700cc

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 5
Jesse Niini
Salo
Corsa Gsi 16v
Jesse Niini
2 5
Juha Mäkelä
Kurikka
Toyota Starlet
Pohjanmaan Teollisuuspalvelu PTP Oy
3 5
Marko Heikkilä
Nousiainen
Toyota Starlet
Marko Heikkilä

Luokka 6 Alle 2400cc ja wankel moottorit

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 6 Tommi Sakala Urjala Ford Escort RSD2000 TS-Konehuolto oy
2 6 Pasi Jalonen Parkano Toyota MR2 Tarrat24.fi
3 6
Juho Kyrönviita
Tampere
VW Golf GTi
Juho Kyrönviita
4 6
Matias Peippo
Paimio
Honda Civic
Matias Peippo
5 6
Paavo-Petteri Männistö
Kankaanpää
Fiat x 1/9
Männistö Motorsport

Luokka 7 Yli 2400cc ja Turboahdettu 2wd, kuutiotilavuus vapaa

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 7
Otto Uusi-Erkkilä
Viljakkala
Toyota Corolla
Vaara Imusarjassa ry

Luokka 8 Ralliauto luokka

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 8 Mikko Kortesuo Nokia Ford Escort Mikko Kortesuo
2 8 Teemu Rajasto Lieto Ford Escort Teemu Rajasto
3 8 Sami Sabell Sastamala Ford Escort RS 2000 Sabell Sami
4 8 Jussi Halmela Ikaalinen Ford Sierra RS Cosworth Jussi Halmela
5 8 Sakari Möller Viljakkala BMW 318 ti compact Maan.rak.Möller
6 8
Tomi Kankaanpää
Seinäjoki
VW Golf 19 GTI 16v
1976
7 8
Mika Lampi
Hämeenkyrö BMW 325
tarrat24.fi
8 8
Pasi Niini
Salo
Opel Corsa
Pasi Niini
9 8
Timi Niini
Jyväskylä
Opel Corsa GSI
Timi Niini
10 8
Tomi Niini
Paimio
Opel Astra Gsi
Tomi Niini
11 8
Mika Lemmetti
Laihia
BMW M3
Raakateippi Oy
12 8
Tommi Huhtala
Humppila
Ford escort rs2000
Taunus rally team ry
13 8
Mikko Lauhasmaa
Lapua
Ford Escort MK1
LM Car Service

Luokka 9 Naiset 2 WD

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 9 Minna Irto Tarvasjoki Porsche 911 Harri Stenberg
2 9
Sanna-Kaisa Tiilikka
Seinäjoki
Honda Civic Type-R
Esa Tiilikka Oy
3 9
Maria-Teresa Vuotari
Nokia
Honda Civic Type R
Maria-Teresa Vuotari

Luokka 10 Seniorit 2WD

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 10 Harri Stenberg Tarvasjoki Porsche 911 Harri Stenberg
2 10 Kimmo Särkikoski Ikaalinen Ford Escort Voimansiirtopalvelu
3 10
Tarmo Ollila
Ylöjärvi
Ford Escort Cosworth
Tarmo Ollila
4 10
Jukka Lifländer
Imatra
Honda Civic Type-R
Jukka Lifländer
5 10
Pentti Porko
Salo
BMW M3
Pentti Porko
6 10
Leif Tuomela
teuva
Alfa Romeo 1750gtv
Leif Tuomela
7 10
Reino Suvanto
Mynämäki
Volvo 242
Reino Suvanto

Luokka 11 Historic

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 11
Michael Flemming
Raasepori
Ford ESCORT rs
Michael Flemming
2 11
Jukka Koskinen
orivesi
Toyota Corolla FX-GTI 1600
Juhlapalvelu Vallesmanni

Luokka 12 Nuoret 2WD alle 2000cc

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 12 Atte Häkkilä Espoo Citroen Asfalttikulma Oy
2 12
Sami Koskinen
Orivesi
Corolla FX-GTI 1600
Juhlapalvelu Vallesmanni
3 12
Ronja Viljava
Turenki
Alfa Romeo 147
Hanhivuoma motorsport
4 12
Jarno Pentinpuro
Lumijoki
Renault Clio
JP Motorsport Team
5 12
Aatu Kuortti
Ikaalinen
Alfa romeo 147
Toni kuortti

Luokka 13 Crosscart

# Lk Kuljettaja Paikkakunta Auto Ilmoittaja
1 13
Pasi ”Tohtori” Koski
Turenki
Speedcar xtrem 750
Hanhivuoma motorsport
2 13
Henna Viljava
Turenki
Speedcar Xtrem 750
Hanhivuoma motorsport
3 13
Jari-Matti Tiilikka
Seinäjoki
Speedcar Xtrem
Jari-Matti Tiilikka
4 13
Oskari Kumara
Helsinki
Speedcar Xtrem 750
Oskari Kumara

Suomen sykähdyttävin rallisprintsarja!

Harrasterallisprintin Mestaruussarja on kaudella 2020 Suomen suurimpia rallisprint sarjoja. Mestaruudesta taistelee useat kokeneet kuljettajat sekä lukuisa joukko uusia lajista kiinnostuneita!